23 Ocak 2015 Cuma

Pastel Pro Fashion Matte ruj-556-Garnet Red ve Emily dudak kalemi-205 incelemesi

Herkese Merhaba!

Bugün sizlere severek kullandığım ve renklerini birbirine çok yakıştırdığım Pastel'in Pro Fashion Matte ruj serisinden 556 numaralı ruju ve Emily'nin 205 nolu dudak kaleminden bahsetmek istiyorum.

"Hi guys! Today I would like to talk about a lipstick and a lip pencil by the Turkish cosmetics brands which I fondly use. These are The Pro Fashion Matte lipstick-556 Garnet Red by the Pastel Cosmetics and the Emily lip pencil No.205 by the Erkul Cosmetics.”
İlk olarak Pastel'in son çıkan mat yapıdaki ruj serisinden 556 Garnet Red ile başlayalım. Dudaklarda kadife dokulu bir görünüş vadeden bu serinin vişne çürüğü rengindeki ruju Garnet Red. Sonbahar gelince koyu tonlarda ruj kullanmayı çok sevdiğimden koyu kırmızı ruj arayışımda buldum kendisini. İyiki de bulmuşum :) Açık tenli olmama rağmen hafif bir bronzerla günlük kullanım için bile rahatlıkla kullanıyorum. Renginin dişlerimi sarıymış gibi göstermemesinden de ayrıca memnunum:)

"Let's get started with the lipstick by the Pastel is called Garnet Red. The color of this lipstick is dark cherry. When it comes to the fall season, i like wearing bold lipsticks. So, I have been looking for a dark red lipstick then I have found this and I really like it. Although I'm a fair-skinned girl, it suits on me very well and I use it esily even for daily use."


Bende bıraktığı izlenimi şöyle bir inceleyelim. Öncelikle mat yapıda olmasına rağmen dudaklarımı kurutmamasını beğendim. Sürümü kolay ve pürüzsüz bir şekilde sürülüyor. Pigmentasyonu iyi hemen rengini veriyor. Bir şeyler yiyip içmeme rağmen uzun süre kalıcılığını yitirmedi ancak peçete kullandığımdan haliyle rengi biraz soldu. Silmek istediğim zaman dudaklarımda fuşya rengi bir kalıntı kaldı. Tam olarak çıkarmak için sabunlu suyla yıkamak veya iyi bir makyaj temizleyicisiyle temizlemek gerekiyor. Bir kokusu var ama rahatsız edici bulmadım kokusunu. Ürünün kabını beğendim gayet şık bir görüntüsü var. Fiyatına gelirsek ben bu ürünü 12.50 TL' ye almıştım. 

"Let's look at the features of this lipstick. Firstly, it doesn't make my lips dry, although it has a matte texture. It is applied smoothly. Pigmentation of this lipstick is good. Although I eat something and drink something, it stays on my lips very long time. When I want to remove it, the fuchsia color remains on my lips. So, you need a good makeup remover to remove it completely. It has a scent but I haven't found it annoying. The packaging of this lipstick looks quite chic. So, I like it :)"


Gelelim Pastel'in Garnet Red rujuyla birlikte kullandığım Emily'nin 205 no'lu dudak kalemine. Kalemin kızıl kahve olarak tanımlayabileceğim güzel bir rengi var. Bu ruja göre rengi koyu gibi görünse de dudağımı kalemle çerçeveleyip ruju uyguladığımda ayrı telden çalmıyorlar :) Dudak kaleminin kalıcılığı fena değil. Mat yapıda ve yumuşak bir sürüme sahip. Tek başına kullandığımda da rengini çok beğeniyorum ama dudağımı çok kurutuyor. Fiyatı ise oldukça uygun ben 2.50 TL'ye almıştım. Bu fiyata göre performansı gayet iyi bence.

"The other product is the Emily lip pencil no.205 which I use with the lipstick I mentioned at the beginning. The color of this lip pencil is brownish red which looks like more dark than this lipstick, but they match each other very well. The permanence of the lip pencil is not bad. It has a matte and soft texture. When I fill my lips with it, it makes my lips dry . But its price is so cheap and I think its performance according to its price is quite good."

Umarım bu yazıyı faydalı bulmuşsunuzdur. Okuduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Kendinize çok iyi bakın. Yorum bırakmayı unutmayın. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın :)))

"I hope you find this article useful. Thank you all of you for reading. Take care of yourself. Don't forget to leave your comments. See you next time. Byee" :)))


3 yorum:

 1. Yine faydalı bir çalışma :)) Hangi ruj hangi kalemle kullanılır derdinden bizi kurtardığın için teşekkürler. =))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olumlu yorumlarınız için ben teşekkür ederim :) Böyle güzel yorumlar olunca yazmaya daha çok hevesleniyor insan. O kadar çok çeşit var ki en azından bir kombini kurtardık diyelim :)))

   Sil
 2. Bloğumda ödüllü blog keşif etkinliği var canım beklerim sevgiler :)

  YanıtlaSil