9 Ocak 2015 Cuma

Yeni başlayanlar için makyaj önerileri - Makeup tips for beginners


Merhaba! Bugün makyaja yeni başlayanlar veya az ve öz ürünüm olsun benim olsun güzel olsun diyenler için bir yazı hazırladım.

"Hi! Today I have written an article about makeup products for beginners and ones who want to get a few and nice makeup product."

Hemen hangi ürünleri seçtiğime bir bakalım.

"Let’s see which products I have choosen for you guys." 

 • BalmShelter Tinted Moisturizer SPF18 by The Balm   
 • The Balm Instain Houndstooth Blush    
 • Maybelline Colorsensational lipstick-Feel Pink    
 • Maybelline Colorsensational lipstick-Coral Fire   
 •  Wet n Wild Comfort Zone Palette    
 • The Balm Schwing liquid black eyeliner    
 • Maybelline the one by one volum express mascara 


Hemen ilk ürünümüzle başlayalım. The Balm'dan Balm Shelter Renkli Nemlendirici.

"Let's get started. The firs pruduct is Balm Shelter Tinted Moisturizer by The Balm."


Öncelikle ürün The Balm'dan beklenildiği gibi çok şık bir ambalajla sunulmuş. Ürünün özelliklerine baktığımızda ürünün BB kremlerde olduğu gibi hafif bir kapatıcılığı var. Cildinde çok fazla kusur olmayan ve hafif bir kapatıcılık isteyen kişiler için ideal. Sürdükten kısa bir süre sonra ciltte matlaşıp sabitleniyor ve üzerine herhangi bir pudra uygulaması gerektirmiyor. Kış günlerinde bile güneş koruma faktörlü bir krem sürmeden dışarı çıkmanın cilde zararlı olduğu söylenirken ürünün SPF 18 özelliğinin olması ayrı bir avantaj. Ben üründen memnun muyum? Evet :) Gratiste satılan ürünün indirimsiz fiyatı ise 50 TL civarında.

"Firstly the pruduct is presented in a very elegant package as expected from The Balm. When we have a look at the specifications of the pruduct, the pruduct has a slight coverage as in BB creams. It is  Ideal for ones who does not have a lof of skin problem and who want to get slight coverage. When you apply the product on your face, it fades and fixes  your skin in a very short time.. Also it doesn't require any powder. It is said that we must apply sun protect cream on our body even in winter since UV lights are harmful to the skin, so it is an avantage that the product contains SPF 18. Am I satisfied with this product? Yes :)"

Gelelim ikinci ürünümüze The Balm'ın instain allık serisinden Houndstooth isimli allık.

"Let's go on. The second product is The Balm Instain Houndstooth Blush."


The Balm Houndstooth allık flaşsız çekim
The Balm Houndstoodth allık flaşlı çekim
Allığın rengi mauve yani leylak rengi olarak geçiyor. Mavi alt tonlu soluk pembe rengindeki bu allık özellikle sonbahar ve kış makyajı için oldukça uygun bir ürün. İçinde ışıltı barındırmayan mat yapısı sayesinde yüze hafifçe uygulandığında çok doğal bir görünüm sağlıyor. Pigmentasyonu gayet iyi dolayısıyla fırçanıza az miktarda almanız bile yeterli oluyor. Kalıcılığına bakarsak tam da bu serinin vaadettiği gibi neredeyse tüm gün benim yüzümde kalıyor. Ürün benim beklentilerimi karşıladı diyebilirim. Gratiste indirimsiz fiyatı 45 TL civarında. Bu arada instain allık serisinin altı renginden dördü Türkiye'de bulunuyor. Gratis'ten geri kalan iki rengi de getirtmesini rica ediyorum çünkü serinin tüm renkleri harika :)

" The color of  the blush is called mauve. This blush, has blue undertone pale pink, especially it is quite suitable for the fall and winter time makeups. Thanks to shine-free and matte texture, it provides a very natural looking when it is applied slightly on the face. Pigmentation is pretty good, so small amount of blush is even enough to your brush. When we look at the persistence of the blush, as it is exactly promised in this series staying at my face almost all day long. I can say that this product met my expectations."

Üçüncü sırada iki tane rujumuz var. Maybelline colorsensational ruj serisinden 162 numara feel pink ve 440 numara coral fire.

" In third place we have two lipsticks. Number 162 feel pink and number 440 coral fire by Maybelline Colorsensational lipstick."
Feel pink isimli rujun mavi alt tonlu pembe bir rengi var. Yazımın başında bahsettiğim The Balm'ın Houndstooth allığıyla oldukça güzel bir şekilde uyum sağlıyor. Hem doğal bir makyaj için hem  de buğulu göz makyajı için çok uygun. Coral fire isimli ruj ise nar çiçeği kırmızısı diye tabir edebileceğim çok güzel bir kırmızı. Günlük kullanım için kırmızı ruj arayanlara rahatlıkla bu ruju önerebilirim. Gözlere siyah bir eyeliner ve rimel uygulayıp coral fire ile oldukça şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Her iki rujun da sürümü kolay kremsi yapıları var. Ancak bu kremsi yapıları yaz mevsiminde biraz eriyebilmelerine neden olabiliyor o yüzden yazın bu rujları buzdolabınızda saklamanızı öneririm. Gelelim kokularına. Her iki ruj da serinin diğer rujları gibi koklamaya doyamayacağınız hafif bir vanilya kokusuna sahip. Kalıcılıkları yaklaşık 2 saat bir şey yemediğiniz sürece iyi. Sonrasında tazelemeniz gerekiyor. Ben her iki ruju da severek kullanıyorum. Rujun fiyatı ise yaklaşık 25 TL.

" The Feel pink is the name of  lipstick which has a blue undertone pink color. Houndstooth blush by The Balm I mentioned at the beginning goes with this lipstick nicely. This lipstick nicely convenient for both natural makeup or smokey eye makeup. The Coral fire is the name of lipstick which i can express it as pomegranate flower is a very nice red. I can easily suggest this lipstick for ones who are looking for daily use red lipstick. You can have a chic looking with a black eyeliner, a mascara and the coral fire. Both lipsticks have a creamy texture so you can easily put it on. However, this creamy texture of those lipsticks can cause of melting in summer times. So I recommend that you keep this kind of lipsticks in your fridge. Let's talk about the smell of those lipsticks. Both of lipsticks have little vanillia scent which adorable smell like the others lipsticks in this series. Persistance of those lipsticks is quite good. Unless you eat anything for like two hours it stands on your lips. I fondly use both of lipsticks."

Gelelim diğer bir ürünümüze. Wet n wild Comfort Zone palet.

Let's keep going with Wet n Wild Comfort Zone Palette


Uygun fiyatından mı renklerinin güzelliğinden mi bahsetsem :) Anlat anlat bitmeyecek bir far paleti olan Wet n Wild Comfort Zone sekiz farklı ve birbirinden güzel rengiyle bir çoğumuzun makyaj malzemesi arasında yerini almayı başardı. Bence bu kadar sevilmesinin nedeni renkleri olmasının yanı sıra uygun fiyatlı bir far paletinden beklenilmeyecek ölçüde pigmentasyonunun iyi olması.

" Should I tell about how affordable price it has or how beautiful colors does it have in this palette :) Wet n Wild Comfort Zone palette, has eight different and beautiful colors, is able to take its place among our makeup bags. I think this palette is loved by everyone because of its beautiful colors as well as its very well pigmentation that no one  expect from its affordable price.”

Wet n Wild Comfort Zone flaşsız çekim
Wet n Wild Confort Zone flaşlı çekim
Paletteki renklerin üzerinde gözün hangi kısımlarına hangi rengin uygulanabileceği yazılmış. İlk sıradaki renkleri kaş altlarına, ikinci sıradakileri göz kapağına, üçüncü sıradaki renkleri göz kapağının kırıştığı bölgeye ve dördüncü sıradaki renkleri ise kirpik diplerine ve belirginleştirmek istediğiniz bölgelere sürebilirsiniz. Tabi renkleri canınızın istediği gibi kullanmak size kalmış. Peki ya kalıcılıkları nasıl? Ben renklerin kalıcılığını gayet başarılı buldum çünkü yaptığım makyajda far bazı kullanmamama rağmen tüm gün makyajım bozulmadı. Yalnız bu far paletiyle makyaj yapacaksanız önce göz makyajınızı yapmanızı daha sonra yüz makyajınızı yapmanızı tavsiye ederim çünkü farların yumuşak bir yapısı var ve çok kolay dağılabiliyorlar. Yüzünüze dökülen far sildikçe daha çok dağılabilir benim başıma geldi aman dikkat diyorum :) Bu harika far paletini Gratiste şimdilerde 19.50 TL'ye bulabilirsiniz.

“It is stated that which color can be applied on which part of the eye in the palette. You can apply the first row colors of the palette to lower the eyebrows, the second row colors of the palette to on the eyelids, the third ones to on the crease and the fourth ones on the lash line and whereever you want to make define. Of course it’s up to you to use those colors whereever you want. Well how are their permanence? I appreciated permanence of colors because my makeup remained intact all day long although I didn’t use any eye primer. If you makeup with this palette, I recommend to you that do your face makeup first after then do your eye makeup. Because the shadows in this palatte have so soft texture so they can smudge very easily. This happened to me. Be carefull:)”

Bir diğer ürünümüz The Balm Schwing likit göz kalemi

“Let’s move on The Balm Schwing liquid black eyeliner”


Herkesin olmazsa olmazlarındandır likit eyeliner. The Balm'ın likit eyelinerı ise ince uçlu, kullanımı kolay ve yeni başlayanların bile bir kaç denemeyle düzgün bir şekilde gözlerine sürebilecekleri türden. Sürdükten kısa bir süre sonra matlaşıp kuruyor ve düzgün bir görünüm bırakıyor. Ürünün kalıcılığını beğendim ancak suya değer değmez dağılıyor. Bu eyelinerı sürdüğünüzde ağlamayın :))) Suya dayanıksız ne yazık ki. Bu iyi bir özellik aslında çünkü bir ürünün suya dayanıklı olması için içine daha fazla kimyasal ekleniyor. Ürünün fiyatını hatırlamıyorum ne yazık ki baya oldu alalı:(

“Liquid eyeliner is indispensable for everyone. Liquid eyeliner of The Balm has pen tip, easy to use and even the beginners can make properly eye makeup with a couple of tries. It takes a short time to set up and gives smooth looking. I like the permenence of the product, but it’s not waterproof. So you dont cry when you wear this product :) In fact this is a good feature because it means that it doesnt contain a lot of chemicals in it.”

Son ürünümüz ise Maybelline the One by One Volum Express maskara

“The last product is Maybelline the One by One Volum Express mascara”


Maybelline' in iki üç maskarası hariç piyasadaki bütün maskaralarını denedim. En çok sevdiğim maskarası ise bu oldu. Nedenine gelince kirpiklere dolgunluk vermesinin yanı sıra kirpikleri uzatıyor. Suya dayanıksız olmasına rağmen kolay kolay akmıyor ve çıkarmak için yağlı makyaj temizleyiciler kullanmak zorunda kalmıyorum. Maskarayı Kirpiklerimden çıkaracağım diye kirpiklerimden olmuyorum :) Fiyatı ise 20 TL civarında.

“I have tried all mascaras that made by Maybelline except two or three ones on the market. I love this mascara so much than the others. The reason why I love it; because it is really gives fullness as well as lenght. Although it is not waterproof, it is not flake off easily and I have not to use oily makeup remover to my eye lashes.”

Umarım yazımı beğenmişsinizdir ve faydalı olmuştur. Hepinize çok teşekkürler. Yorumlarınızı bırakmayı unutmayın :)

Şimdilik hoşçakalın :)))

“I hope you enjoy my article and find it useful. Thank you all so much. Please leave your comments in the comment box. See you later” :)

2 yorum:

 1. Listeyi tamamladım =) Paylaşım için teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım memnun kalırsın canım. Ben teşekkür ederim :)
   Ürünlerle ilgili görüşlerini paylaşırsan çok sevinirim :)

   Sil