26 Mayıs 2015 Salı

Flormar Long Wearing Lipstick #L16 Review

Merhabalar !


Bugün hepinizin yakından bildiği Flormar markasının Long Wearing Lipstick serisinden L16 numaralı  Pastel Beige isimli rujunu inceleyeceğiz. 

Hi guys! Today we are going to look at a Turkish brand lipstick by Flormar. Its name is Pastel Beige No: L16.


Pastel Beige, şeftali alt tonlu 'nude' diye adlandırılan bir renge sahip. Her duruma uyum sağlayan, her makyajın kurtarıcısı renklerden :) 

Pastel Beige is a nude color which has a peachy undertone and I think it suits a lot of makeup look.

Yapısı için krem parlaklığı veren mat yapıda bir ruj diyebilirim. Mat yapıda olmasına rağmen dudaklarımı kurutmadığı gibi nemlendirdi. Beğendiğim bir diğer özelliği ise pigmentli oluşu; tek bir sürüşte rengini verdi. Kalın bir tabaka halinde sürülmesine rağmen dudaklarıma ağırlık hissi vermedi. Kalıcılığı ise vadettiği gibi. Yaklaşık 5 saat boyunca (yemek yemediğimde) makyajımı tazeleme gereği duymadan kullanabildim kendisini ki benim için yeterli bir süre :) Yalnız sürerken dudaklarınızın pürüzsüz olduğundan emin olun ki kabuk tutmuş dudaklarda birçok nude renginde olduğu gibi hoş durmuyor.

I can say that it is a matte lipstick but gives cream sheen. Although it has a matte texture, it doesn’t make my lips dry. Because of its creamy Formula, it is moustrizing my lips. The other thing that I like is its pigmentation. The color pay off is bold and it transfers onto my lips with one swipe, but it doesn’t feel heavy on my lips. The lasting ability of this lipstick is quite enough for me; it stays on my lips about five hours. 


Bu kadar övdün bu ruju hiç mi beğenmediğin özelliği yok derseniz var tabii. Kapatıcılığı güzel ancak dudak çizgilerine doluyor maalesef. Özellikle gülünce belli oluyor. Gelelim kokusuna, bana eski ruj kokularını anımsattığı için pek sevemedim kokusunu ama neyse ki sürdükten sonra kokusu gelmiyor burnuma. Bir de ambalaj kutusu olmadan satıldıkları için böyle satılan pek çok markada olduğu gibi üzerinde içindekiler etiketi yok. En azından web-sitelerine içindekiler kısmını eklerlerse çok memnun olacağım.

If you say that you praise this lipstick a lot, is there anything you don’t like about this lipstick? Of course it is. It has a good coverage but it settles into fine lines of my lips. And scent… it reminds me old-fashioned lipstick scents which I don’t like. But it doesn’t stay for a long time. Also there is nothing on the packaging about ingredients. I wish they would put it on their web-site.

Benim yorumlarım böyle :) Peki siz ne düşünüyorsunuz. Yorum ve önerilerinizi bekliyorum şimdilik hoşçakalın :)))


That is all. Thank you for reading. I would love to read your comments. Byee :))) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder