3 Eylül 2015 Perşembe

Le Petit Marseiliais Vücut Sütü / Body Milk Review

Herkese Merhaba!

Umarım güzel bir tatil sezonu geçirmişsinizdir :) Bloguma yazı yazmayalı uzun bir süre oldu. Bu arada pek çok farklı ürün denedim ve bunları sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu yazımda ise sizlere Le Petit Marseiliais markasının vücut sütünden bahsedeceğim.

Hi everone! I hope you have been a fantastic summer season :) It has been long time since I wrote last post. In this period, I have tried lots of beauty product and I want to share my opinions with you. In this post, I am going to tell you about Le Petit Marseiliais Body Milk. 


Le Petit Marseiliais Vücut Sütü'nün iki çeşidi var. Bendeki çok kuru ciltler için olanı. İçerisinde shea butter, tatlı badem yağı ve argan yağı bulunuyor. 

There are two kind of Le Petit Marseiliais Body Milk. I have the one for very dry skin. There are shea butter, sweet almond oil and argan oil in it.

Hemen bu ürünle ilgili deneyimlerime geçiyorum :) Öncelikle bir itirafta bulunayım; kuru ciltli olduğum halde krem sürme işini pek sevmiyorum :( Çünkü denediğim kremler hep yağlı oluyordu ve sürdükten sonra yapış yapış bir his bırakıyordu vücudumda. Tekrar banyo yapasım geliyordu resmen :) Neyse ki bu ürün ne yağlı ne de sürdükten sonra yapış yapış yapıyor. Ciltte kolay emiliyor. Yalnız çok kuru ciltler için ibaresine katıldığımı söyleyemem, çünkü yapısı o bildiğiniz yağlı ve kıvamlı kremler gibi değil. Bepanthol markasının cilt bakım kremi gibi daha sulu kıvamlı. Yaz mevsiminde benim için yeterli oldu ama kış için alternatif bir vücut kremi arayışım olacak gibi.

Let's begin with my experiences about it :) Firstly I have to admit this; although I have a dry skin, I dont like to apply the cream on my skin :( Bacause, all the creams I have used before were very oily and they made my skin sticky. In fact, I thought I should have had a bath one more time :) But, this product neither make my skin oily nor sticky. It easily absorbs in my skin. However, I have not thought this product for very dry skin, because its texture is not oily and thick. So, in summer season it is enough for me, but I am looking for an alternative cream for winter season.

Kokusuna ise ba-yıl-dım. Kokusu şeftaliyi andıran iştah kabartan bir koku. Yaklaşık bir saat bu mis kokunun keyfi kalıyor. Ambalajında 24 saat nemli bir cilt vadetmiş, 24 saat olmasa da etkisini uzun süre hissediyorum.

I really love its scent. It reminds me peach scent. This scent is lasting for about an hour. It has been promised it moistens skin for 24 hours, even thogh it is not lasting for 24 hours, it is enough for saving the day.

İçindekiler/İngredients: Aqua, Paraffinum liqudium, Glycerin, Butrospermum Parkii Butter, Argania Spinosa Kemel oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Hydrogented Palm Glycerides, Caprylyl Glycol, Carbomer, Potassium Cetyl Phosphate, p-Anisic Acid, Sodium Hydroxide, Chlorphenesin, Parfum.

Le Petit Marseiliais Vücut Sütü'nü kişisel bakım marketlerde ve pek çok hipermarketin kişisel bakım reyonlarında 14-18 TL civarında değişen fiyatlarda bulabilirsiniz. Ben Watsons'tan sanırım 13.75 TL'ye almıştım.

Siz hangi vücut kremlerini kullanıyosunuz ? Yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdilik Hoşçakalın :)

Which body creams do you use ? I am waiting for your comments.

Bye for now :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder